Opcje przeglądania

Nici

  • nowość
Nici jedwabne lila 0,50 z igłą Nici jedwabne lila 0,50 z igłą
Producent: Griffin
Cena:

10,00 zł

szt.
zobacz więcej
Nici jedwabne szare 0,35 z igłą Nici jedwabne szare 0,35 z igłą
Producent: Griffin
Cena:

10,00 zł

szt.
zobacz więcej
Nici jedwabne szare 0,45 z igłą Nici jedwabne szare 0,45 z igłą
Producent: Griffin
Cena:

10,00 zł

szt.
zobacz więcej
Nici jedwabne szare 0,50 z igłą Nici jedwabne szare 0,50 z igłą
Producent: Griffin
Cena:

10,00 zł

szt.
zobacz więcej
Nici jedwabne szare 0,60 z igłą Nici jedwabne szare 0,60 z igłą
Producent: Griffin
Cena:

10,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość

Nici do nawlekania koralików

W kategorii nici do nawlekania biżuterii znajdziesz wiele rodzajów, kolorów i grubości nici idealnych do stworzenia wyjątkowych projektów biżuteryjnych. Nasza szeroka oferta obejmuje różnorodne rodzaje nici, dostosowane do różnych technik i preferencji twórców biżuterii. Znajdziesz tu zarówno nici nylonowe, jak i jedwabne renomowanych producentów takich jak Beadsmith i Griffin.

Nici nylonowe czy nici jedwabne?

Nici nylonowe charakteryzują się dużą wytrzymałością, co sprawia, że są doskonałym wyborem do projektów wymagających trwałości i odporności na rozciąganie. Ponadto nici nylonowe można delikatnie przypalać na końcu, co powoduje, że ich końcówka stopi się i nie rozwarstwia, przez co łatwiej nawlekać koraliki. Z kolei nici jedwabne wyróżniają się delikatnością i miękkością, nadając biżuterii elegancki i subtelny wygląd. Są najczęściej stosowane do nawlekania pereł. Wybór między nimi zależy głównie od rodzaju projektu oraz preferencji co do wyglądu i właściwości nici.

Nici z igłą

Doskonałym rozwiązaniem ułatwiającym nawlekanie są nici Griffin z doczepioną stalową końcówką przypominającą igłę. Dzięki wygodnej igle, nawlekanie staje się szybsze i bardziej precyzyjne, co pozwala oszczędzić czas i poprawić jakość wykonania projektu oraz zastosować drobniejsze kamienie o znacznie mniejszym otworze. W jednym opakowaniu nici Griffin znajdują się 2 metry nici, więc wystarczy ono na kilka projektów.

Jak dobrać nić do wielkości kamieni?

W naszej ofercie znajdują się nici w różnych grubościach od 0,3 do 0,8 mm. Przy wyborze nici do nawlekania biżuterii ważne jest dopasowanie jej do wielkości kamieni i innych elementów. Grubsze nici mogą być bardziej odpowiednie dla większych kamieni, ponieważ zapewniają większą wytrzymałość i stabilność, podczas gdy cieńsze nici mogą być lepszym wyborem do delikatnych projektów z mniejszymi kamieniami, których otwory są znacznie mniejsze. Warto wybrać nici możliwie grube, jakie zmieszczą się w kamieniu, co zagwarantuje nam większą trwałość biżuterii.

Supełkowanie Koralików

Supełkowanie koralików to technika, która polega na tworzeniu małych węzłów między koralikami na nici, aby zapobiec ich przesuwaniu się i utrzymać stabilność projektu biżuteryjnego. Dzięki wykonaniu supełków kamienie się od siebie odsunięte, jest pomiędzy nimi więcej światła, a biżuteria sprawia wrażenie delikatniejszej.

Jakie nici do makramy?

Nici nylonowe Beadsmith oraz Griffin, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym będą też doskonałym wyborem, jeśli planujesz wykonać zakończenie makramowe biżuterii lub przesuwny supeł. Warto wybrać wtedy nici nieco grubsze, np. o grubości 0,5 mm lub więcej, dzięki czemu

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl