Promocje
Zawieszka słoneczko - stal
Zawieszka słoneczko - stal

4,00 zł

Cena regularna: 5,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
Zawieszka monstera - stal
Zawieszka monstera - stal

2,40 zł

Cena regularna: 3,00 zł

Najniższa cena: 3,00 zł
szt.
Zawieszka kwiat lotosu złota - stal
Zawieszka kwiat lotosu złota - stal

5,00 zł

Cena regularna: 7,00 zł

Najniższa cena: 7,00 zł
szt.
Zawieszka kwiat lotosu - stal
Zawieszka kwiat lotosu - stal

3,50 zł

Cena regularna: 5,00 zł

Najniższa cena: 5,00 zł
szt.
Granat hessonit moneta fasetowana 4 mm - sznur
Granat hessonit moneta fasetowana 4 mm - sznur

45,00 zł

Cena regularna: 48,00 zł

Najniższa cena: 48,00 zł
sznur
Sodalit matowy 6 mm - sznur
Sodalit matowy 6 mm - sznur

25,00 zł

Cena regularna: 28,00 zł

Najniższa cena: 25,00 zł
sznur
Szmaragd Nilu fasetowana kulka - 3 mm - sznur
Szmaragd Nilu fasetowana kulka - 3 mm - sznur

29,00 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 35,00 zł
sznur
Mokait platerowany kulka fasetowana 6,5 mm - sznur
Mokait platerowany kulka fasetowana 6,5 mm - sznur

38,00 zł

Cena regularna: 40,00 zł

Najniższa cena: 40,00 zł
sznur
Rubin fasetowany 2,5 mm - sznur
Rubin fasetowany 2,5 mm - sznur

79,00 zł

Cena regularna: 85,00 zł

Najniższa cena: 85,00 zł
szt.
Magnezyt kulka matowa 4 mm - sznur
Magnezyt kulka matowa 4 mm - sznur

20,00 zł

Cena regularna: 23,00 zł

Najniższa cena: 23,00 zł
sznur
Granat kulka fasetowana 3 mm - sznur
Granat kulka fasetowana 3 mm - sznur

30,00 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 35,00 zł
sznur
Turmalin czarny kulka  fasetowana 4 mm - sznur
Turmalin czarny kulka fasetowana 4 mm - sznur

69,00 zł

Cena regularna: 75,00 zł

Najniższa cena: 75,00 zł
sznur
Produkt tygodnia
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Kamienie, a znaki zodiaku. Jaką biżuterię wybrać?

Kamienie, a znaki zodiaku. Jaką biżuterię wybrać?

Czy znaki zodiaku wpływają na charakter człowieka? Astrologia przypisuje im wielką moc, która wręcz decyduje o usposobieniu konkretnej jednostki. Symbole pozwalają też lepiej poznać swoje możliwości, ułatwiając podejmowanie codziennych decyzji. Czy zdajesz sobie jednak sprawę, że znaki zodiaku stają się silniejsze w obecności niektórych kamieni? Jeśli dopasujesz biżuterię do daty urodzenia, to ozdoby zapewnią Ci pogodę ducha i jasność umysłu. Kamienie, a znaki zodiaku – dowiedz się, jakie talizmany warto trzymać w swoim wyposażeniu!

Astrologia i znaki zodiaku. O co tutaj chodzi?

Zodiak składa się z dwunastu gwiazdozbiorów – Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb. Zmieniający się układ planet sprawia zaś mylne wrażenie, jakoby oświetlające planetę Słońce znajdowało się w nieustannym ruchu. A gdy ciało niebieskie „wędruje” po niebie, pozostaje przez blisko miesiąc w określonym gwiazdozbiorze.

Skąd jednak wzięły się wspomniane nazwy? Stoi za nimi długa historia. Przykładem niech będzie Lew — konstelacja przypominała kiedyś mitologicznego potwora, czyli lwa nemejskiego, którego skóry nie mogła przebić żadna włócznia. Omawianą bestię zdołał pokonać dopiero Herkules, wykonując jedną ze swych dwunastu prac.

Łatwo więc zauważyć, że znaki wzięły swe nazwy od przypisanych im gwiazdozbiorów. Astrologia stwierdziła zaś, że symbole mają duży wpływ na zachowanie wszystkich ludzi. O czym mowa? Według wierzeń znaki mają nawet własny charakter. Jeśli więc Słońce przechodziło przez gwiazdozbiór Raka w dniu Twoich urodzin, to mimowolnie nabyłeś konkretne cechy osobowości.

Kamienie ozdobne. Czy mają magiczną moc?

Prawdą jest, że kamienie były wykorzystywane jako narzędzia i surowce do wyrobu przedmiotów codziennego użytku. Trzeba jednak zaznaczyć, że różnorakie skały z biegiem czasu stawały się obiektem kultu. Nic więc dziwnego, że zaczęto wierzyć w ich właściwości magiczne. Te przekonania dotrwały aż do dzisiaj.

Według astrologii niektóre kamienie mają moc zdolną przezwyciężyć wpływ nieprzyjaznych planet. Są też zdolne wyleczyć groźne choroby i zwiększyć powodzenie w miłości. Mogą także pomóc w kontroli gniewu. Czy jednak wiara w magiczne właściwości ma poparcie w nauce?

Dr Christopher French, będący psychologiem w Goldsmiths College w Londynie, wykonał pewien ciekawy eksperyment. Miał on wskazać, czy kamienie dysponują jakimikolwiek nadnaturalnymi cechami. Wynik badania był jednoznaczny – w skałach nie ukrywa się żadna magiczna moc. Trzeba jednak zaznaczyć, że działanie ozdobnych elementów często bierze się z autosugestii. Przekonanie o sile konkretnego kamienia może faktycznie wpłynąć na Twoje samopoczucie.

Baran, Byk i Bliźnięta. Jakie kamienie pasują do tych znaków zodiaku?

Kamienie pasujące do znaków zodiaku? Mowa o tym w wielu kulturach i tradycjach. Bo faktem jest, że biżuteria charakteryzuje się przepięknym wyglądem. Niektórzy uważają jednak, że konkretne ozdoby pomagają między innymi w zachowaniu równowagi duchowej. Jak więc dobrać błyskotki do daty urodzenia?

Baran jest śmiały, zdecydowany i szczery. Idealne dla niego będą kamienie, które wpływają na wytrwałość i wewnętrzną siłę. Hematyt zapewnia motywację, turmalin ułatwia zaś osiągnięcie życiowych celów. To jeszcze nie koniec – osoby urodzone w znaku Barana powinny też skorzystać z jaspisu, który pozwala okiełznać negatywne cechy. Mowa o impulsywności i niecierpliwości.

Byk odznacza się cierpliwością, wytrwałością i – co najważniejsze – mądrością życiową. Zalety idą jednak w parze z wadami. Takie osoby są przecież uparte, a także zaborcze. Niekorzystne skłonności niweluje kwarc różowy, gdyż ujawnia wrażliwą stronę charakteru. Inny kamień, czyli szmaragd, gwarantuje pogłębienie miłości i spełnienie życiowych pragnień.

Ametyst wpływa na jasność umysłu, umożliwiając przy okazji spokojną medytację. Przyda się więc Bliźniętom, które rzadko odczuwają spokój. Polecić należy również onyks – kamień harmonizuje duszę i uwalnia od wewnętrznych blokad.

Kamienie, a znaki zodiaku. Co wybrać przy pozostałych symbolach?

Rak wyróżnia się ogromną wrażliwością. Dlatego też osoby urodzone pod tym konkretnym znakiem są bardzo empatyczne (co pozwala im w nawiązywaniu trwałych relacji). Ich życiem często rządzi jednak strach. Odpowiednią ozdobą będzie więc talizman z koralu, poprawiający zdolność dopasowania się do zmian. Warto zainteresować się również opalem, wspierającym żywotność i myślenie.

Dla Lwa przewidziano tygrysie oko — sprowadza obiektywne myśli, dzięki czemu łatwiej zrozumieć popełnione błędy. Wszak tacy ludzie uwielbiają być w centrum uwagi, przekonani o słuszności własnych racji. Panny cechują się zaś altruizmem, nie przeszkadza im też rutyna w codziennych czynnościach. Nutkę nowych doznań wprowadzi więc cytryn, otwierając umysł na inne ścieżki rozwoju osobistego. A sodalit wzmocni dobroczynne skłonności.

Jeśli chodzi o Wagę, to pasuje do niej kunzyt i jaspis. Ten pierwszy pozwala czerpać radość z czasu spędzonego z ukochaną osobą. Bo trzeba pamiętać, że Wagi zaczynają szybko odczuwać rutynę w relacjach. Drugi kamień zapewnia dozę samozaparcia, ułatwiając realizację zaplanowanych działań. Kolejny znak zodiaku to Skorpion – znany ze swej wybuchowości i nieprzewidywalności. Na gwałtowne emocje najlepszy jest malachit, któremu przypisuje się uspokajające właściwości. Hematyt również będzie świetnym wyborem, gdyż uczy wybaczać innym ludziom.

Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby. Które ozdoby dla znaków zodiaku?

Strzelcy lubią nawiązywać nowe znajomości, są również skoncentrowani na realizacji własnych marzeń. Rubin czynnie wspiera ich w dążeniu do celu, skłaniając do nieprzerwanych i przemyślanych działań. Z kolei topaz pozwala zachować równowagę, przynosząc wyczekiwany spokój. Ciekawie sytuacja wygląda w przypadku Koziorożca, znanego z obiektywizmu i opanowania. Tacy ludzie łakną jednak sukcesu, nie pozwalając sobie na chwilę odpoczynku. Kwarc dymny otwiera więc umysł na nowe doznania i emocje, a kamień księżycowy pomaga w nabraniu dystansu do życia.

Wodniki pragną decydować o własnym losie. Dlatego nie przepadają, gdy ktoś narzuca im własną opinię. To też wspaniali liderzy, dążący do wspólnego dobra. Agat i chalcedon umożliwiają łatwiejsze zawieranie kompromisów. Co pasuje do ostatniego znaku zodiaku? Ryby charakteryzują się pracowitością i kreatywnością. Nie mogą sobie przy tym poradzić z nadmierną wrażliwością. Turkus ochroni przed zgubnym wpływem niepowodzeń. Akwamaryn zagwarantuje pogodę ducha i moc wewnętrzną.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl